Агросектор — у лідерах за темпами росту зарплати

Середня номінальна заробітна плата в Україні у листопаді минулого року становила 14,3 тис. грн, що у 2,4 рази вище рівня мінімальної зарплати.

Як говориться у повідомленні Мінекономіки, порівняно з листопадом минулого року показник зріс на 19,2%, реальна заробітна плата зросла на 8%. Порівняно з жовтнем середня зарплата в листопаді збільшилась на 1,7%.

Згідно з даними Держстату, позитивна тенденція із зростання заробітної плати порівняно з листопадом минулого року спостерігалась в усіх видах економічної діяльності. Зокрема, найбільшими темпами — у сферах тимчасового розміщування й організації харчування (на 39,4%), сільського, лісового та рибного господарства (на 30,6%), інформації та телекомунікації (на 28,8%), мистецтва, спорту, розваг та відпочинку (на 25,8%), освіти (на 24,6%).

Середня зарплата зросла також і в усіх регіонах країни. Найбільше зростання відбулось у Сумській (22,1%), Київській (21,2%), Вінницькій (21,1%) областях.

Загалом найвищий рівень оплати плати у листопаді мали працівники сфери інформації та телекомунікацій – 27,1 тис. грн, фінансової та страхової діяльності — 23,4 тис. грн, державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування — 19,9 тис. грн, професійної, наукової та технічної діяльності — 19,1 тис. грн.

Найбільше заробляли в Києві (21,1 тис. грн), Донецькій (14,8 тис. грн), Київській (14,8 тис. грн), Дніпропетровській (13,9 тис. грн), Запорізькій (13,8 тис. грн) областях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *