Великі холдинги хоч і не припиняють інвестиції в елеваторне обладнання, але менше інвестують в нові проекти з будівництва потужностей для зберігання зерна.
Про це заявив заступник генерального директора з розвитку KMZ Industries Борис Рибачук в матеріалі «Посівна кампанія 2021: проблеми і очікування сівби озимих культур» на Latifundist.com.
Борис Рибачук зазначає, що, незважаючи на це, частка великих агрохолдингів як і раніше займає 50% від числа всіх клієнтів компанії.
«Підтримуючи спілкування з ТОП-20 агрохолдингами України, простежується тенденція до укомплектованості їх інфраструктури для зберігання зерна. Вони не поспішають вкладати гроші в нові проекти. У той же час фермери готові вкладати в будівництво елеваторів, так як їх ринок більш насичений. Фермери розуміють, що продаж зерна після збору врожаю «з поля» зернотрейдерам поступається зберігання на власних потужностях і реалізації взимку-навесні за більш привабливими цінами ».
За його словами, ринок елеваторного обладнання дуже тонко реагує на проблеми аграріїв. Борис Рибачук зазначає, що простежується закономірність між високими показниками врожайності у аграріїв і попитом на елеваторне обладнання. Це добре проглядається на прикладі фермерських господарств.
«Цей сезон показав приріст зацікавленості з боку невеликих фермерських господарств. Хороший урожай і рівень цін на с / г продукцію підштовхують фермерів інвестувати в ємності для зберігання. Аграрії «дозрівають» до того, щоб побудувати свій власний елеватор », – прокоментувала він.
Заступник генерального директора з розвитку KMZ Industries також додав, що останні 10 років аграрії стали все більше віддавати перевагу устаткуванню українського виробництва.
«Якщо раніше аграрії інвестували в силоси українського виробництва, то сьогодні на транспортне обладнання і зерносушарки вітчизняного виробництва також спостерігаємо високий попит, – резюмував він.