Аеропорт “Київ” може в 2023г закритися на 8-9 міс. на реконструкцію

Міжнародний аеропорт “Київ” ім. Ігоря Сікорського (Жуляни) планує в разі наявності належного фінансування в 2023 році реконструкцію злітно-посадкової смуги з її подовженням на 460-500 м – до 2770 м, що потребують закриття аеропорту для пасажирів на час робіт протягом восьми-дев’яти місяців, повідомив глава ради директорів аеропорту Денис Костржевський.

На прес-конференції в четвер він уточнив, що в даний час аеропорт знову оголосить тендер з відбору компанії для розробки відповідного проекту реконструкції.

За його словами, оголошений комунальним підприємством, якому належить аеродром, перший тендер був призначений на листопад минулого року, другий – на травень цього, але він також завершився безрезультатно, так як потенційні учасники, ймовірно, вважали недостатньою запропоновану оплату в 15 млн грн.

Костржевський відзначив, що аеропорт “Київ” розглядав можливість будівництва другої смуги, проте все залучені для цього п’ять консалтингових компаній заявили про неможливість реалізації такого проекту через дефіцит вільних площ у аеропорту.

Глава ради директорів уточнив, що саму реконструкцію, головною метою якої є прийом більш важких повітряних суден, зокрема Airbus A321 і A330, планується провести в два етапи. На першому – в 2022 році – заплановано реконструювати руліжні доріжки та інші поверхні аеродрому без зупинки його роботи.

Говорячи про нову смузі, Костржевський відзначив, що фактично йдеться про будівництво нової повністю бетонної смуги міцністю PCN 72, так як нинішня асфальтобетонна не відповідає необхідним вимогам.

Він не зміг за відсутності проекту назвати вартість цих робіт, попередньо оцінивши їх в межах 2,5-5 млрд грн. За словами голови ради директорів, ці кошти планується залучити з столичного або державного бюджету, можливо, використовувати змішане фінансування.

Передбачається також, що один з двох курсів смуги отримає інструментальну систему посадки ILS категорії II ICAO, що забезпечує посадку при видимості від 350 м, тоді як нинішня ILS категорії I ICAO дозволяє сідати при видимості від 800 м.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *