75% фахівців з галузі інформаційних технологій і інфобезпеки побоюються зростання кібератак і експлойтів через послаблення режиму самоізоляції. Про це свідчать результати дослідження, яке провела компанія-постачальник рішень в області кібербезпеки Check Point® Software Technologies Ltd.
У цьому дослідженні 270 фахівців з різних світових компаній розповіли, як забезпечували безпеку під час самоізоляції і поділилися пріоритетами і побоюваннями про можливі проблеми з повернення в нормальне життя.
Так, понад 86% респондентів заявили, що основним завданням під час пандемії була організація безпечного віддаленого доступу і забезпечення безпеки VPN з’єднань.
Уже зараз, судячи з результатів дослідження, відомо, що на початку пандемії найбільше занепокоєння викликало забезпечення віддаленого доступу і VPN – так відповіли 62% респондентів. 47% опитаних повідомили, що не дуже переймалися питанням запобігання атак з використанням методів соціальної інженерії, а 52% назвали одним з основних викликів захист кінцевих точок і домашніх Wi-Fi мереж співробітників
Більше 75% опитаних вкрай стурбовані зростанням числа кібератак, в яких, в тому числі, використовується фішинг і методи соціальної інженерії. 51% фахівців заявили, що під загрозою знаходяться домашні пристрої співробітників, 33% бачать загрозу безпеці в мобільних пристроях.
З введенням послаблень режиму самоізоляції в різних країнах 75% опитаних заявили, що їх офіси знову відкриті для обмеженого числа співробітників. Однак в середньому чотири з п’яти днів співробітники працюють віддалено. Це означає, що загрози віддаленого доступу будуть актуальними протягом ще тривалого часу.
У той час як 65% респондентів заявили, що їх компанії блокують доступ зовнішніх комп’ютерів до корпоративних VPN, тільки 29% повідомляють про розгортання систем захисту кінцевих пристроїв співробітників, лише 35% проводять перевірку відповідності вимогам. Більш того 42% ІТ-та ІБ-фахівців відзначають, що в їхніх компаніях проводиться навчання співробітників питань кібербезпеки. Це показує, наскільки організації стурбовані стрімкими кібератаками п’ятого покоління, націленими на віддалених співробітників.
79% респондентів заявили, що їх головним пріоритетом є посилення захисту та оперативне запобігання атак, оскільки багато співробітників продовжують працювати у віддаленому режимі. Більш того, 43% опитаних заявили, що планують впровадити рішення для безпеки мобільних пристроїв, а 39% мають намір консолідувати свої системи безпеки, щоб усунути “сліпі зони” в нову розширену периметрі мережі.
“Ще до введення режиму самоізоляції багато компаній дозволили співробітникам працювати віддалено. Як тільки режим вступив в силу, у організацій не залишилося іншого виходу, як в найкоротші терміни організувати віддалений доступ для всіх своїх співробітників. Безумовно, ці заходи привели до виникнення нових можливостей для здійснення атак зловмисниками, – каже Василь Дягілєв, глава представництва Check Point Software Technologies в СНД. – Незважаючи на те, що зараз ми поступово повертаємося до колишнього життя, загроза кібератак аж ніяк не знижується. Компаніям необхідно використовувати комплексні рішення для забезпечення безпеки нульового дня, щоб не постраждати від лавини кібератак нового покоління “.
У квітні компанія Check Point провела дослідження, яке показало, що під час масштабування своїх систем і переведення співробітників на віддалену роботу багато організацій піддалися частим атакам на грунті коронавируса. Так, 71% респондентів повідомили про збільшення числа кібератак в лютому і березні 2020 року. 95% опитаних заявили, що зіткнулися з додатковими проблемами ІТ-безпеки, пов’язаними із забезпеченням великомасштабного віддаленого доступу співробітникам, а також управлінням використання тіньових ІТ.