70% купленого Індією соняшникової олії – з України

Імпорт соняшникової олії Індією за підсумками 2020/21 МР впаде до 1,8 млн т в порівнянні з 2,35 млн т в попередньому сезоні.

Таку думку висловив президент компанії Sunvin Group Сандип Баджоріа в інтерв’ю ІА «АПК-Інформ».

За його словами, дана ситуація пов’язана насамперед з дуже високими цінами на соняшникову олію внаслідок зниження врожаю в Україні, Росії та Аргентині.

«Однак я очікую істотного збільшення імпорту масла в 2021/22 МР – мінімум до 2,3 млн т, оскільки перспективи врожаю соняшника виглядають досить оптимістично, а цінова премія по відношенню до соєвого масла становитиме 20-50 $ / т», – прогнозує експерт.

Сандип Баджоріа підкреслив, що в даний момент на частку України припадає 70% всього обсягу зовнішніх закупівель соняшникової олії. Частки Росії і Аргентини складають по 15% кожна.

Крім того, експерт уточнив, що незважаючи на пандемію, змін географії поставок рослинних масел в Індію не відбулося. Традиційно пальмова олія надходить з Малайзії та Індонезії, соєва – з Аргентини і Бразилії, а соняшникова олія – ​​з України, Росії та Аргентини.

«При цьому хочу відзначити, що поставляють готову продукцію ті ж компанії, з якими було налагоджено роботу до початку пандемії коронавируса», – сказав Сандип Баджоріа.

Споживання рослинних масел в Індії в 2021 році повинен був почати відновлювати свої позиції і поступово зростати, зазначив він.

«Однак внаслідок рекордно високих цін на олії в світі і другої хвилі коронавируса в Індії ми очікуємо, що внутрішнє споживання залишиться на рівні 21,2 млн т. Імпорт готової продукції може скласти близько 13,2 млн т, внутрішнє виробництво також залишиться на колишньому рівні – 8 млн т », – додав експерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *