Соняшникова олія подешевшала до мінімуму з початку сезону

Експортні котирування на сиру олію з України впали до мінімального рівня з початку 2021/22 МР (вересень-серпень) під тиском слабкого зовнішнього попиту та зниження котирувань на інші види рослинних олій.

Про це йдеться у повідомленні Refinitiv Agriculture на своєму Telegram-каналі.

Як зазначається, зовнішній попит на олію був низьким вже кілька тижнів через неготовність імпортерів робити закупівлі за високими цінами.

«Ціни пропозицій щодо постачання олії у січні–лютому втратили майже $100 за тонну за тиждень і знизилися до $1305-1310 за тонну FOB. СРТ-ціни на соняшникову олію втратили $65 і опустилися до $1285-1295 за тонну для постачання у грудні-січні», – уточнюють експерти.

Закупівельні ціни на соняшник в Україні також знизилися до 18 500-18 800 гривень за тонну СРТ-заводу, проте обсяги продажу з боку фермерів залишилися дуже стриманими.

«Фермери вважають за краще притримувати соняшник, очікуючи на зміцнення цін на нього, навіть незважаючи на великий обсяг виробництва», — сказав один український трейдер.


Для довідки: за попередніми даними, 2021 року Україна зібрала 16,1 млн т насіння соняшнику з 99% площ порівняно з 13,1 млн т урожаю минулого року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *