Доходи українських фрілансерів зросли на 20% за рік – Payoneer

З третього кварталу 2020 року по третій квартал 2021 року середній дохід українських фрілансерів, що працюють на міжнародних ринках, збільшився на 20%. За липень-вересень вони заробили в середньому $3720. Про це йдеться в даних міжнародної платіжної платформи Payoneer.

Водночас на 28% за рік збільшився середній дохід українських ІТ-компаній, які працюють із іноземними клієнтами. За липень-вересень цього року вони заробили в середньому $4 390. Паралельно збільшилася і кількість самих компаній — на 7% із третього кварталу 2020 року по третій квартал 2021 року.

Однак і фрілансерам, і ІТ-компаніям ще далеко до власників туристичного житла, які здають його в оренду. Їхній дохід за рік зріс на 85%. За липень-вересень 2021 року вони заробили в середньому $1970. Водночас майже на чверть (23%) збільшилася кількість самих орендодавців.

“Українці продовжують активно використовувати можливості, які відкриває цифрова економіка. І навіть сфери, на які негативно вплинула пандемія, поступово відновлюються і зростають. Наприклад, власники туристичного житла, які здають його в оренду, за третій квартал 2021 року заробили найбільше за 2 роки, або на 31% більше, ніж за відповідний період 2019 року. Це надзвичайно позитивні результати”, – зазначив генеральний директор в Україні та Білорусі Ігор Ковальов.

У цей же період більш ніж у 1,5 рази збільшився середній дохід креаторів на соціальних платформах — якщо минулого року у третьому кварталі вони заробили $990, то цього року — $1 570 за той же період.

Найбільшого прибутку в третьому кварталі цього року отримали онлайн-продавці, які працюють на міжнародних торгових майданчиках — в середньому $9 860, і стримери — $5 810

Фото 2 — Доходы украинских фрилансеров выросли на 20% за год — Payoneer

Найбільше за третій квартал року заробили онлайн-продавці. Фото: Payoneer

Нагадуємо, медіанні зарплати в українському ІТ за останні півроку зросли (за даними DOU):

  • у розробників – на 20%;
  • у тестувальників – на 23%;
  • у інших IT-фахівців – по-різному, але також виросли: у DevOps – на 14%, у проектних менеджерів – на 11% і так далі

Але при цьому у кожному конкретному випадку зарплати можуть значно перевищувати середні цифри.

Запити ринку на кваліфікованих IT-фахівців високі, при цьому українська система освіти не в змозі їх багато та якісно навчати.

З метою вирішити цю проблему у 2022 році у більш ніж 50 українських університетах запровадять новий навчальний курс “Створення та розвиток IT-продуктів”. Він стане частиною освітньої програми з IT-підприємництва для студентів.