В Україні прийняли законопроект про торгівлю органікою

Депутати Верховної Ради України на позачерговому засіданні проголосували в першому читанні за проект Закону України №5440 «Про внесення змін до розділу XI« Перехідні положення »Закону України« Про основні засади і вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції ».

Про це розповів міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко, пише прес-служба Мінагропроду.

Відзначається, що документ підтримали 317 нардепів.

«Ще 2 роки тому в Україні був проголосований Закон, що стосується основних вимог до органічного та функціонування його нової системи сертифікації. Однак через зміни в системі уряду, в тому числі ліквідація Мінагропроду, привели до того, що необхідні підзаконні акти не були вчасно вжиті, тому Закон не зміг заробити », – роз’яснив ситуацію Роман Лещенко.

За його словами, суб’єкти ринку органічної продукції виявилися в ситуації, коли вони не можуть через відсутність всього пакета нормативно-правових документів здійснювати виробництво, імпорт і подальшу реалізацію органічної продукції в Україні.

За словами Романа Лещенко, виробники через відсутність акредитованих згідно із законом органів сертифікації і відповідно функціонують державних реєстрів не можуть виконати норми закону, які вимагають наявності чинного сертифіката.

«Тобто зараз в Україні відсутні органи сертифікації, які можуть сертифікувати виробництво і оборот такої продукції. Тому виробники, вказуючи на своїх товарах маркування «органічна продукція», просто порушують Закон », – акцентував міністр.

Відзначається, що це може призвести до скорочення пропозиції на ринку органічних продуктів харчування та кормів, а це стане причиною значних економічних втрат для операторів ринку і зменшення надходжень до Державного бюджету України.

«Тому проект закону, за який сьогодні проголосували в першому читанні, розроблений з метою недопущення зупинки торгівлі органічною продукцією на території України, а також усунення перешкод для отримання ним державної підтримки», – розповів Роман Лещенко.

Згідно з повідомленням, законопроектом пропонується:

  • тимчасово, до 1 січня 2024 р дозволити суб’єктам господарювання, які мають чинний сертифікат, виданий органом іноземної сертифікації, реалізовувати сільськогосподарську продукцію як органічну (зокрема, використовуючи позначення «органічний продукт» «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», «органік»);
  • тимчасово, до 1 січня 2022 р визнати суб’єктів господарювання, які мають чинний сертифікат, виданий органом іноземної сертифікації, виробниками органічної сільськогосподарської продукції для цілей Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України»;
  • крім того, буде забезпечена можливість всім виробникам органічної продукції приєднатися до програми державної підтримки органічного виробництва в 2021 р

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *