Перший український онлайн-ресторан SMILEFOOD до свого 8-річчя впроваджує систему Kaizen

Мережа онлайн-ресторанів SMILEFOOD першої в українському ресторанному бізнесі початку впровадження системи японського менеджменту Kaizen. Це метод запускає безперервне вдосконалення бізнес-процесів, в тому числі технологію бережливого виробництва, особистої ефективності співробітників та інших аспектів життя компанії.

Таку модель менеджменту використовують успішні корпорації, такі як Toyota, Nissan, Canon, Honda, Komatsu, Matsushita і інші.

В Україні SMILEFOOD став єдиною компанією в своєму сегменті, що отримала грант від Європейського банку реконструкції та розвитку на впровадження цієї системи. Щомісяця топ-менеджмент компанії проходить в Kaizen Institute Ukraine навчання одного з модулів системи, а потім впроваджує його в робочі процеси.

Зараз почали впроваджувати мотиваційну програму, для коректної роботи якої в тому числі створена внутрішня валюта SMILECOIN. Для цього розробили майданчик “Школа SMILEFOOD”, тепер співробітники компанії – кур’єри, адміністратори, кухарі – можуть навчатися онлайн.

До свого восьмиріччю компанія підійшла з чітким курсом на автоматизацію та впровадження системних процесів в свій бізнес. Адже останніми роками чітко показали, що на ринку залишаться і будуть розвиватися тільки системні компанії.

Вісім років тому, 2 червня 2013 року, SMILEFOOD був першим онлайн-рестораном, відкритим в Україні.

Ідея відкрити унікальний сервіс виникла у Олександра Соколова через досить простій ситуації: він часто бував у відрядженнях по роботі, і у нього виникала необхідність замовити їжу, але сервісу, що задовольняє запити, так і не знайшов.

соколов

Олександр Соколов, засновник онлайн-ресторану SMILEFOOD

SMILEFOOD був піонером в тому, що у нього не було офлайн-залу. Зараз прийнято називати такі виробництва dark kitchen, тоді це поняття було невідомо широкому загалу.

При цьому у онлайн-ресторану, на відміну від служб доставки, є своя кухня, де готують їжу. Тому онлайн-сервіс проходить перевірку, як і звичайні кафе і ресторани. SMILEFOOD став єдиним онлайн-рестораном в Україні, сертифікованим за міжнародними стандартами ISO 9001 2015, а значить, працює тільки з сертифікованими постачальниками.

Золоте правило онлайн-ресторану SMILEFOOD в тому, що тут готують “з-під ножа”: отримали замовлення – і тільки тоді почали готувати.

Своя кухня дає можливість на етапі розробки меню і технології приготування страв враховувати, що їх треба буде везти клієнта. Ще одна особливість SMILEFOOD – на відміну від більшості ресторанів, що користуються агрегаторами типу Glovo і Raketa, цілодобово доставляє свою продукцію тільки своєю службою кур’єрської доставки. Це, як кажуть в компанії, дозволяє контролювати терміни та якість доставки.

Свого часу компанія спробувала передати частину замовлень агрегаторами, пов’язано це було з зростаючим попитом в піковий час. Але буквально через пару днів відмовилися від такої практики, так як якість доставки впало, тому що кур’єри не контролювали, наприклад, положення піци в сумці, а роли від тряски могли перекинутися.

смайлфуд

На кухні SMILEFOOD

Для власної доставки в компанії розроблені спеціальні сумки, є спеціальні конструкції коробок: тільки для ролів використовують 17 різних видів упаковок. Коли вводять нове меню, то блюдо тестують: кур’єр возить його три-чотири години, потім перевіряють і недоліки виправляють.

За вісім років бізнес виріс на дві франшизи – в Миколаєві і Херсоні, а в минулому році перед новорічними святами SMILEFOOD запустив цілодобову доставку по Києву.

курьер

Відділ доставки SMILEFOOD

Це був сміливий крок, так як з початком пандемії COVID-19 конкуренція в сегменті доставки їжі стала пікової: крім великих агрегаторів і доставки онлайн-маркетів в цей сегмент зайшли мережі супермаркетів і ресторатори, і як і раніше доставка продовжує цікавити практично всіх підприємців. Зараз на ринку спостерігається надлишок постачальників.

У тому ж Києві у SMILEFOOD з’являється до десятка конкурентів на місяць. В тому числі і ті, хто тільки починає свій шлях у підприємництві – такі компанії вносять свою “лепту”, демпінгуючи на ринку, оскільки іноді знижують ціну нижче маржі.

У такій ситуації важливим фактором стає якість, довіру клієнта і репутація бренду. Тому в SMILEFOOD посилили контроль за якістю продукції, відбором продуктів, взяли під контроль постачальників. У 2021 році бренд-шефом SMILEFOOD став Юрій Ковриженко – посол української кухні від Міністерства закордонних справ і володар премії Global Chef Awards 2017.

У 2021 році був запущений унікальний в своєму сегменті проект SMILEFOODER, який дає можливість постійним клієнтам заробити до 14% на своїх же замовленнях і навіть на замовленнях друзів і знайомих. Щоб стати учасником проекту, потрібно просто зареєструватися за посиланням.

Технологічність, закладена в бізнес-модель компанії, стала конкурентною перевагою в умовах жорсткої конкуренції. “Ми свої страви конструюємо”, – зауважує Олександр Соколов.

Зараз команда закладає фундамент довгострокового бізнесу: найближчим часом збираються відкрити онлайн-ресторани по франшизі ще в двох містах – в Дніпрі і Харкові. Є ідея створення центру для власного виробництва соусів та інших заготовок, на майбутнє планують і вихід за кордон.

“Хочу побудувати” українську Тойоту “в сфері виробництва їжі”, – пояснює політику компанії Олександр Соколов.

Бізнес – це перш за все люди, вважають в SMILEFOOD, тому в реалізації своїх амбітних планів онлайн-ресторан робить ставку на співробітників, багато з яких з першого дня працюють в компанії і зараз продовжують вчитися, розвиваючи свою експертність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *