Середня ціна квартир на первинному ринку Києва може вирости на 15-20% і досягти $ 1,3 тис. / Кв. м вже в 2021 році, а до кінця 2023 року – до $ 2 тис. / кв. м, вважає генеральний директор промислово-будівельної групи (ПСГ) “Ковальська” Сергій Пилипенко.

“Тренд зберігається, і в цьому році ми очікуємо зростання цін на житло не нижче, ніж у минулому році, – на 15-20%. Це мінімальний рівень підвищення. Ринок дуже активний, що не перегрітий, попит стійкий. На тлі підвищення цін на будматеріали , інфляційних процесів, зниження процентних ставок, доступної іпотеки та інших факторів ми очікуємо зростання цін. Мої очікування: вже в поточному році середня ціна в Києві може досягти $ 1,3 тис. / кв. м, а до кінця 2023 року – вже під $ 2 тис. / кв. м “, – розповів Пилипенко в ході дискусійної панелі Конфедерації будівельників України” Посткарантінний девелопмент “в Києві в середу.

За його словами, на збільшення цін на житло також впливає зростаючий дефіцит якісних земельних ділянок для будівництва в столиці.

“Старий Генплан втратив актуальність, новий ще не прийнятий, тому в найближчі рік-два буде нелегко знайти ділянку з правильним цільовим призначенням для житлового будівництва, а це створюватиме певний дефіцит майданчиків для майбутньої забудови, що також вплине на зростання цін”, – пояснив він.

Крім того, експерт прогнозує зростання цін на будівельні матеріали в середньому в межах 15-20% протягом року. За його словами, така тенденція змушує забудовників враховувати це на різних стадіях реалізації проекту.

“Все девелопери відчули на собі зростання вартості основних будівельних матеріалів, зокрема металу, який виріс на 30-40%, і ростуть (в ціні – ІФ) інші матеріали. Цього року я очікую, що зростання цін на основні будматеріали і собівартість будівництва можуть вирости на 15% – до 20%. Це потрібно буде враховувати в ціноутворенні “, – підкреслив він.

Згідно з прогнозом Пилипенко, зростання цін на житло призведе до укрупнення ринку девелопменту та витіснить ненадійних забудовників.

ПСГ “Ковальська” працює на будівельному ринку України з 1956 року. Є провідним виробником будівельних матеріалів, девелопером та забудовником країни. Об’єднує два кар’єри і дев’ять заводів-виробників будматеріалів, які відомі в Україні під брендами “Бетон від Ковальської”, “Авеню”, Siltek, “Ковальська Граніт”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *