Україна відкрила новий ринок збуту для свинини

Україна в лютому 2021 р імпортували 3,4 тис. Т свинини, що в 2 рази більше ніж у січні.

Про це йдеться в повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

«В цілому, якщо аналізувати динаміку останніх 5 років за період січня-лютого, то це рекордний показник. Вже за 2021 року було імпортовано 5,1 тис. Т м’яса, що в 2,6 рази більше ніж у минулому році в аналогічний період », – відзначають експерти.

Головними експортерами цієї продукції є світові лідери цієї галузі – Канада і країни ЄС, а саме Данія, Польща, Нідерланди, Іспанія, Франція.

Обсяг свіжої або охолодженої свинини склав 51%, мороженої свинини – 49%.

«Причиною зростаючого імпорту стала висока ціна на внутрішньому ринку. Також за останні місяці спостерігається динаміка зниження ціни на свинину в ЄС через спалах АЧС в Німеччині, якій було вигідніше імпортувати. Сьогодні на ринку ЄС ціни відновлюються, але поки ціни на свиней в Україні все одно вище, ніж у головних експортерів. Якщо в Україні виробники не знизять собівартість свиней, то в березні ми будемо спостерігати подальше збільшення імпорту. Вітчизняна свинина не може конкурувати з імпортною, що, в свою чергу, може призвести до великих проблем в галузі свинарства України », – прогнозують в УКАБ.

Аналізуючи експорт свинини з України, аналітики фіксують незначне збільшення.

«За перші два місяці 2021 року експорт склав 485 т, що на 33% більше ніж в минулому році. Структуру експорту становить 99% – морожена свинина, 1% – свіжа або охолоджена. Найбільші імпортери української свинини: ОАЕ – 55% (останні два роки найбільший імпортер), Гонконг – 17,8%, Ангола – 11%. Також в цьому місяці ми відкрили новий ринок збуту – Габон (країна Африки) – 5,7% (27,5 т) », – йдеться в повідомленні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *