Інвестори погіршили оцінку бізнес-клімату України до рівня 2015 р

Індекс інвестиційної привабливості України в першій половині 2020 р склав 2,51 балів з 5 можливих і продовжує перебувати в негативній площині.

Про це свідчать результати експертного дослідження «Європейською Бізнес Асоціацією», пише прес-служба.

Згідно з повідомленням, настрою генеральних директорів істотно погіршилися. Так, тільки 4% опитаних вважають інвестиційний клімат сприятливим, тоді як у попередній хвилі таких було 17%. Більшість, а саме 62% вважають поточний інвестиційний клімат несприятливим, а ще 34% – нейтральним.

Оцінка динаміки бізнес-клімату теж вказує на негативну тенденцію. Так, 55% директорів помітили погіршення інвестиційного клімату в порівнянні з попередніми 6 місяцями, ще 35% переконані, що умови ведення бізнесу не змінилися, і тільки 10% вважають, що вони дещо поліпшилися.


«Серед позитивних моментів, які відзначили бізнес-лідери за останні півроку – запуск ринку землі, валютна лібералізація, продовження співпраці з МВФ, зниження облікової ставки НБУ, стабільна національна валюта», – відзначили в ЄБА.
До традиційних проблем, що негативно впливає на бізнес-клімат, відносяться: слабка судова система, відсутність зрушень в боротьбі з корупцією і значний вплив тіньової економіки, додалися нові чинники. Зокрема, впровадження обмежувальних заходів через COVID-19, постійні ротації в складі уряду, як наслідок – політична і економічна нестабільність, підвищення податкового тиску і зміни податкового законодавства, призупинення реформ.

Довідка: в опитуванні взяли участь 105 керівників найбільших міжнародних і українських компаній. Для розрахунку індексу використовується шкала Лайкерта, яка має 5 градацій, де: 1 – це вкрай негативно, 5 – вкрай позитивно, 3 – нейтрально.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *