На карантині в Україні активно реєструють нові фармацевтичні компанії – дослідження

В Україні знизилися темпи створення нових компаній, що говорить про значне спад ділової активності в період карантину, викликаного коронавирусной інфекцією.

Про це свідчить дослідження аналітиків системи для перевірки контрагентів YouControl, які зібрали дані про відкриття і закриття компаній в період з 12 березня по 15 квітня 2020 року і порівняли їх з аналогічним періодом минулого року.

В організації зазначають, що темпи створення компаній за досліджуваний період знизилися на 54,7% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Якщо в 2019 році з’явилося 5452 нових компанії, то зараз можна нарахувати лише 2471 фірму. При цьому в окремі дні відбувалося до 50 закриттів бізнесу.

Однак в YouControl відзначають – є ряд галузей, динаміку розвитку яких можна оцінювати як позитивний тренд, оскільки в цих сферах нові компанії реєструють навіть частіше, ніж рік тому.

“Через значне посилення уваги мільйонів споживачів до стану власного здоров’я і профілактики захворювань, ринок медичних послуг і фармпродукції відчуває стрімкий підйом. Лідерами за кількістю створених юросіб стали компанії, основний вид діяльності яких: виробництво фармацевтичних препаратів (збільшилася на 600%), виробництво парфюмерно-косметичних засобів (на 100%), видобуток мінеральної сировини для хімічної промисловості та виробництво мінеральних добрив (на 100%) “, – розповідають в організації.

За даними YouControl, чисельність компаній з виробництва фармацевтичної продукції в 2020 році зростали швидше, а кількість нових фармоптовіків залишилася практично незмінною. Фінансовий аналітик YouControl Роман Корнилюк впевнений, що в умовах якісного менеджменту і зваженої стратегії компанії у секторів фармацевтики і медицини є підстави для значного зростання. Він наводить приклад минулої кризи і компанії з сектора IT, а також агросектора української економіки. За його словами, фармкомпанії відчувають зараз такий же позитивний шок попиту, оскільки у них і є сильні переваги в порівнянні з іншими гравцями ринку.

У свою чергу генеральний директор аналітичної компанії Pro-Consulting Олександр Соколов звертає увагу, що саме за рахунок реалізації медичних виробів зростає ринок, так як роздрібний продаж препаратів контролюють три великих оператори: “Зараз всі компанії, які могли з’явитися за період карантину – дрібні, ситуативні продавці, переважно медичних виробів.

А ось серед сфер, за якими нібито завдано “смертельний удар” – виживуть. Такої думки дотримується виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський. В першу чергу це стосується оффлайн-торгівлі і класичного громадського харчування. Онлайн-торгівля, за його словами, продовжить рости і після закінчення карантину. Вишлінський пояснює це тим, що багато хто з рітейлерів налагодять омніканальність, а багато споживачів вперше спробують онлайн-замовлення і їм це сподобається.

“Уникнути найбільш песимістичного сценарію падіння економіки допоможе підтримка існуючих бізнесів, які відчувають серйозні труднощі при антикризової трансформації. Зараз бізнес очікує ряд рішень від уряду в спрощенні оподаткування, а також поява регуляторних актів і законів, які наситять ділову активність. Якщо не звернути сьогодні податки на підтримку бізнесу, то завтра доведеться витратити набагато більше на біржу праці “, – вважає засновник і головний виконавчий директор YouControl Сергій Мільман.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *