В Європі очікується зниження врожаю ягід і фруктів через заморозки

У більшості європейських країн минулого тижня спостерігалося зниження температур, що істотно могло вплинути на урожай ягідних і кісточкових культур.

Про це йдеться в повідомленні Української плодоовочевої асоціації.

Як наголошується, в кінці березня температура повітря в Молдові опускалася до -6-10 ° С. І, згідно з прогнозами гідрометеослужби, заморозки можуть продовжитися і на початку квітня.

Що стосується ЄС, то виробники з ряду європейських країн також повідомляли про істотне зниження температури повітря. Минулого тижня нічні заморозки в регіоні досягали -10 ° С.

Зокрема, польські виробники суниці садової відзначають, що зниження врожаю в цьому році може досягати 50%. А ось італійські виробники лохини повідомляють, що несприятливі погодні умови на початку квітня поки не принесли серйозних втрат майбутнього врожаю.

Експерти Української плодоовочевої асоціації нагадують, що окрім втрат врожаю, пов’язаних з заморозками, виробники з ЄС зіткнуться з ще однією проблемою в цьому сезоні. Так, у зв’язку з поширенням коронавируса і введенням карантинних заходів, більшість селян відчує брак робочої сили під час збору врожаю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *