Підсумки року: в річки України випустили 15,6 млн мальків риб

Профільні державні установи  рибного господарства в 2019 р випустили в українські водойми більше 15,6 млн малька водних біоресурсів.

Цей показник на 8,6% більше запланованого і на 11% більше ніж в минулому році, говориться в повідомленні агентства.

«Держрибагентство планомірно здійснює заходи щодо збереження та збільшення чисельності водних біоресурсів у природному середовищі, їх біологічного різноманіття шляхом забезпечення охорони, відтворення та раціонального використання», – зазначив в.о. голови Державного агентства рибного господарства України Андрій Яцура.

Він додав, що профільні державні установи, що належать до сфери управління відомства, в 2019 році випустили у водойми по всій території України понад 10,6 млн екземплярів рослиноїдних видів риб та коропа, 1,6 млн стерляді і осетра російського і майже 3,2 млн малька щуки, сома і судака.

Також більш 174 тис. Малька дунайського лосося, райдужної і струмкової форелі випущено в гірські річки Чернівецької та Івано-Франківської областей. Ці види риб вирощено на державній установі «рибоводне форелевий завод« Лопушно ».

Найбільше випущено водних біоресурсів (7,7 млн ​​прим.) Херсонським виробничо-експериментальним заводом з розведення малька частикових риб. Зокрема, випущено понад 6,7 млн ​​прим. рослиноїдних видів риб та коропа і 1 млн прим. щуки.

Ще майже 4,9 млн прим. викликано Новокаховським рибницьким заводом частикових риб. З них 2,7 млн ​​прим. – рослиноїдних видів риб та коропа, 2,2 млн прим. – щуки, сома і судака.

Також 2,8 млн прим. малька риб випущено у водойми Виробничо-експериментальним Дніпровським осетровим рібоввоспроізводственним заводом ім. академіка С.Т. Артющик. Зокрема: 1,6 млн – стерляді і осетра російського і 1,2 млн – рослиноїдних видів риб та коропа.

Крім того, в 2019 році державні заводи продовжили розширювати географію вселення водних біоресурсів. Протягом року відбувалося зариблення: Київського, Канівського, Кременчуцького, Каховського, Кам’янського, Житомирського, Дністровського, Дніпровського водосховищ; Дніпро-Бузької естуарноі системи; Дніпро-Бузького лиману; річок Десна, Сейм, Шостка, Псел, Південний Буг, Чайка, Рось, Тясмин, Серет, Черемош, Прут, Рибниця, Глухець, Піха, Озірна, пониззя р. Дніпро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *