Світовий ринок свіжих фруктів зростає на 4% щорічно

Світовий фруктовий ринок за останні 10 років зріс на 40%. Він збільшився з 45 млн т до 63 млн т. Зараз на кожну людину в світі припадає близько 120 кг фруктів.

Про це пише Fresh Plaza.

Частка ЄС у експорті фруктів поступово зменшилася, але виріс імпорт. В Азії за останні 10 років, імпорт і експорт подвоївся. Експорт з африканських країн зростав трохи швидше, ніж очікувалося. В цей же час, приріст експорту свіжих фруктів з країн Латинської Америки йшов повільніше.

Банани склали 30% від загальної кількості фруктів на світовому ринку. Значно зріс їх імпорт на ринки США, Росії та Китаю. Поступово сповільнювався попит на яблука, апельсини, мандарини, виноград, ананаси, дині, груші, ківі, а для грейпфрута зовсім скоротився.

Доля свежих фруктов на мировом рынке

Найбільшу вигоду з дедалі більшого попиту на свіжі фрукти витягли Мексика, Таїланд і Перу. Вони експортують авокадо та інші екзотичні фрукти в Китай, В’єтнам, США та частина ЄС. Крім того, Туреччина і Марокко збільшили експорт цитрусових до Росії і ЄС. Іспанія стала фактично найбільшим експортером свіжих фруктів з ЄС, збільшивши його на 30%. У свою чергу, експорт свіжих фруктів з деяких країн сповільнилося. До них відносяться Нідерланди. За 10 років він виріс тільки на 10%.

Импорт свежих фруктов

США збільшило імпорт на 77%. До іншим зростаючим ринкам відносяться Індія, Китай / Гонконг, Ірак і Саудівська Аравія. Виріс імпорт Німеччини, Франції і Великобританії. До серпня 2014 активно зростав імпорт фруктів Росії. Після того, як були оголошені санкції, він значно скоротився.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *