50% підприємств підтримують послаблення умов карантину – ЕВА

Згідно з результатами експрес-опитування, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією, 50% респондентів підтримують послаблення обмежувальних заходів в країні. При цьому 23% вважають, що варто все ж залишити діючі обмеження в повному обсязі.

В цілому, 50% опитаних вважають введені заходи обгрунтованими, з огляду на ситуацію, ще 36% вважають їх жорсткими, 7% – м’якими і ще 7% вважають, що їх можна було б посилити.

Як повідомляють компанії-члени Асоціації, на сьогоднішній день 83% компаній працюють дистанційно. Щоб утриматися на плаву в цей непростий період, 20% були змушені скоротити заробітну плату, 15% – відправили працівників в оплачувану відпустку, а 4% скоротили штат співробітників. У той же час кожна четверта компанія шукає нові можливості для розвитку в даній ситуації, а ще 8% не відчули впливу.

“Ми бачимо, що бізнес швидко адаптується до нових реалій і робить все, щоб підтримати своїх співробітників. Однак результати опитування показують, що в деяких компаніях вже закінчується” запас міцності “, і тривалого карантину вони можуть просто не витримати. Сподіваємося, що влада почує і підтримає бажання як бізнесу, так і індивідуальних працівників відновлювати роботу і запустить процес виходу з жорсткого карантину незабаром “, – коментує виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко.

В рамках опитування вдалося поцікавитися у респондентів, чи готові вони особисто відновлювати роботу вже зараз. Виявилося, що більшість, а саме 59% готові вже зараз відновлювати роботу з урахуванням всіх правил індивідуального захисту. При цьому 41% все ж хотіли б працювати дистанційно, навіть якщо це буде передбачати зниження доходу.

Топ-3 необхідні для вирішення в поточній ситуації, на думку бізнесменів, – це поліпшення системи діагностики вірусу, забезпечення країни тестами в достатній кількості; встановлення чітких правил щодо карантину та контроль за їх виконанням; зниження податкового навантаження на фонд оплати праці.

Також бізнес вважає доречним компенсацію частини заробітної плати працівникам підприємств, які були змушені піти на карантин; відновлення регулярного руху громадського транспорту; скасування оподаткування депозитів як для фізичних, так і для юридичних осіб; відміну стану надзвичайної ситуації.

Станом на 7 квітня, компанії повідомляють про наступні фінансові наслідки обмежувальних заходів для їх бізнесу. Більшість компаній, а саме 70% опитаних отримали до 50% втрат від доходів, ще 18% повідомлять про 50-75% втрат від доходів. Про збільшення доходів повідомляють 10%, ще 2% розглядають варіант закриття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *