42% підприємців вважають, що їхній бізнес не готовий до чергового локдауну

42% українських онлайн-підприємців відзначають, що їхній бізнес не готовий до чергового локдауну. Про це свідчать результати опитування, проведеного платформою OLX серед більш ніж 2 тисяч підприємців.

Дослідження також показало, що 29% респондентів, що надають послуги, не відчули впливу пандемії Covid-19. 22% повідомили, що замовляють продукцію в Україні і стверджують, що швидкість поставки не змінилася. Більш тривалим очікуванням товарів в межах країни було лише для кожного десятого власника бізнесу.

У той же час 16% підприємців, які замовляють товари з-за кордону, зазначили, що поставки стали займати більше часу, а для 3% – і зовсім стали неможливими.

93% онлайн-бізнесів відзначають, що їх щомісячний дохід з урахуванням всіх витрат і оплати податків не перевищує 20 тисяч грн. Ще 5% отримують від 20 до 50 тисяч грн, решта – понад 50 тисяч.

В середньому у підприємців проходить 17 успішних угод на місяць. Деякі навіть мають рекордні показники – 90-99 виконаних замовлень. Цікаво, що незважаючи на середній показник постійних клієнтів – дев’ять щомісяця, є випадки, коли і більш 90 таких клієнтів зверталися до власників бізнесу за повторним отриманням послуг або придбанням товарів.

Розвиток і підтримка репутації назвали важливою частиною свого бізнесу 42% підприємців. Кожен третій опитаний вважає, що позитивний імідж важливіше, ніж прибуток і продажі. Чи не цікавляться питанням репутації своєї справи лише 6% власників.

У той же час поки тільки половині клієнтів важлива екологічність бізнесу. Так, 39% підприємців намагаються зробити товар або послуги, які надають, екологічно чистими. І ще 11% очікують сприятливих умов, коли їх підприємство зможе запропонувати екологічну альтернативу.

23% респондентів, чиїм клієнтам це не принципово, все одно вважають екологічність майбутнім напрямком розвитку свого бізнесу.

Близько 80% власників бізнесу, за даними OLX, постійно стежать за зверненнями клієнтів і оперативно відповідають їм в чаті платформи або по телефону. 57% частіше розміщують онлайн-оголошення і спілкуються з потенційними покупцями через смартфон, причому 8 з 10 власників роблять це самостійно.

68% відзначили, що спілкування приносить позитивні враження, 23% відчувають і позитив, і стрес, і лише 2% відчувають ті чи інші труднощі в комунікації зі споживачем.

Цінують своїх клієнтів за швидкість покупки 45% опитаних, за своєчасні відповіді, відкритість і адекватність – 37%, за довіру до бізнесу і товару – 37%, за доброзичливість – 34%.

Кожен сьомий підприємець готовий надати знижку лояльному клієнту. Ще 34% готові оформляти замовлення в неробочі години, а 26% – в разі необхідності доставлять товар безкоштовно.

Опитування підприємців на OLX показав також, що 61% дратується, коли клієнт довго розпитує про товар і в результаті не купує його. 37% переживають через грубе і агресивного спілкування, а кожному четвертому власнику не подобається прохання про знижку.

Ще серед частих причин негативу з боку бізнесу – ситуації, коли покупці не забирають товар у відділенні обраної ними транспортної компанії. Незважаючи на це, навіть відчуваючи дратівливість, 56% не готові відмовитися від клієнта.

Дві третини опитаних бізнесменів головним в спілкуванні з клієнтом вважають доброзичливість. 63% відзначають, що вкрай важливо розібратися в товарі чи послузі, а 37% назвали пріоритетом гнучкість і вміння пропонувати нестандартні варіанти покупцеві.

35% представників онлайн-бізнесу заявили, що не просять клієнта залишити відгук, і тільки 7% вважають, що позитивний зворотний зв’язок може бути ефективніше, ніж оптимізована реклама.
У той же час 57% вважають, що доцільніше інвестувати в онлайн-рекламу, в тому числі в рекламні пакети на сайтах оголошень. 65% вказали, що дотримуються правила “Роби якісно – і люди самі прийдуть”.

32% відповіли, що використовують вбудовані інструменти на платформах, такі як “OLX Доставка”, що дозволяє не розголошувати платіжні дані учасників угоди і робить шопінг безпечним. У свою чергу, 12% залишають питання безпеки на стороні клієнта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *