19-07-2018: У 2019 закупка медвиробів в Україні буде проходити по-новому

МОЗ України, Мінекономрозвитку і GMDN Агентство підписали 18 липня меморандум про співпрацю. В результаті з наступного року українські медустанови почнуть закуповувати медичні вироби за визнаними в розвинених країнах уніфікованим класифікатором – GMDN (Global Medical Device Nomenclature).

Як повідомляє прес-служба МЕРТ, класифікатор спростить процес закупівель, унеможливить корупцію.

“Ми першими з усіх країн, які вийшли з-під окупації рад, впроваджуємо міжнародний класифікатор для медичних виробів. Держава, лікарні і лікарі, виробники, і, найголовніше, українці – позитивні зміни будуть для всіх”, – сказала і. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Що таке GMDN

Класифікатор GMDN – це база даних, яка містить інформацію про всі типи медичних виробів. Він використовуються в більш ніж 70 країнах світу, зокрема в більшості країн Європи і в США. Зараз в системі близько 7,5 тис. Виробників з усього світу і понад 1 млн медичних виробів.

Міністерство охорони здоров’я вже почало переклад медичної бази GMDN. До кінця року буде переведено близько 30 тис. Інформаційних кейсів медвиробів (з мільйона назв) та інтегровано їх в систему Prozorro.

“Введення єдиної класифікації медичних виробів та інтеграції її в Prozorro дозволить чітко визначати, який саме медичний виріб закуповується, і які характеристики воно повинно мати. Вже через рік класифікатор стане звичним і обов’язковим, а закупівлі лікарень – насправді прозорими”, – пояснив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

“Крім того, впровадження класифікатора дозволить вітчизняним виробникам медичних виробів виходити на міжнародні ринки з однозначним назвою і призначенням медичного виробу”, – додав заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

Як класифікатор буде протистояти корупції

Зараз медустанови можуть вільно формулювати назви медичних виробів, маніпулювати їх технічними характеристиками. В результаті з’являється можливість завищувати ціни і, відповідно, сприяти корупції в тендерах на закупівлю медичних виробів.

З введенням GMDN-класифікатора такі дії стануть неможливими, відзначають в МЕРТ. Адже в цій базі даних кожен тип медвиробів має унікальний короткий код (5 цифр) і чіткі характеристики.

Наприклад, неможливо буде розділити закупівлю одного виробу на кілька закупівель під різними назвами, змінити технічні характеристики вироби під конкретного учасника тендеру або відразу подати заявку на закупівлю ліків і медичних виробів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *