19-07-2018: Скільки коштує орендувати квартиру в Києві

За даними порталу Address.ua, в червні 2018 року середня ціна оренди житлової нерухомості в Києві знизилася на 2%.

Літо – це сезон “затишшя” на ринку оренди нерухомості, тому зниження цін природне явище в цей період. Сезон розпочнеться з серпня, коли в столицю приїдуть іногородні студенти і сезонні робітники. Попит на оренду виросте і потягне за собою істотне підвищення цін.

Ціна однокімнатних квартир в червні 2018 р просіла на 3,5% і склала $ 386. Двокімнатні квартири подешевшали на 2,2% до $ 589. Середня ціна трикімнатних квартир в червні 2018 р склала $ 938, що на 4,6% більше, ніж в травні цього року.

Традиційно як у продажу, так і в оренді найдорожчим районом Києва є Печерський район. Медіанна вартість оренди в центрі столиці становить $ 1. На другому місці Шевченківський. Орендодавці в цьому районі просять $ 887 / за квартиру. Третє місце можна розділити між двома районами: Голосіївський – $ 611 і Подільський – $ 606. Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі – $ 328 за квартиру.

Найбільш дорогим районом для оренди найліквідніших однокімнатних квартир є Печерський район, де медіанна вартість оренди 1К квартири становить $ 570. У Голосіївському, Шевченківському та Оболонському районах можна зняти однокімнатну квартиру в діапазоні від $ 400 до $ 460. Найдешевшим для оренди районом є Деснянський. Цінник на квартири в цьому районі становить $ 244 на місяць.

Структура попиту та пропозиції

У червні обсяг ринку оренди квартир розподілився наступним чином. 36% від загальної кількості пропозиції, представленого в базі даних Address.ua, зосереджено в категорії двокімнатних квартир. Пропозиція по однокімнатних квартирах склала 26%. 28% оголошень – трикімнатні квартири, вільні для заселення.

Незважаючи на пропозицію, найбільш затребуваними для оренди в столиці є однокімнатні квартири. Так, в червні 35% запитів від претендентів доводиться на “однушки”. 34% потенційних орендарів потребують кімнатні, і шукають для оренди двокімнатне житло. Найскладніше здавати в оренду багатокімнатні квартири, лише 7% орендарів підшукують таке житло.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *